This Website and the Sub Sites attached to it use cookies. For details please click here. By continuing to use this Website or any Sub Sites, you are consenting to the use of these cookies. You can switch off cookies at any time using your browser settings but if you do, this may affect your user experience.
Progress
Please wait...

*NEW* features available, update your app to Version 2 now!

* View the final scorecard for a match in your matches list, post-match.
* Download game details in advance to score offline with Play-Cricket data.
* Allow multiple scorers to score the same game, one scorer will assume Play-Cricket syncing rights.
* Receive notifications at the end of an innings, when a target score has been reached, and at the end of a match.

Available NOW: Google Play and App Store
hide announcement
banner_image
Stone SP CC Team News 

Friday 28th April
 
U10 Pegasus v Barlaston @ SP 6.00pm
R Pardy-McLaughlin, N Baddevithana, W Betteley, O Carney, O Clamp, F Dimberline, D Farrow, M Jones 
 
Saturday 29th April
 
U8 Pegasus v Stafford @ Stafford 9.30am
J Banks, W Betteley, H Cheadle, A Davies, D Farrow, C Jones, C Price, R Taylor 
 
U8 Storks v Moddershall Oulton @ Moddershall 9.30am
S Boulton, A Bourne, J Buckless, D Cox, A Hulse, C Lea, L Till, O Till
 
1st XI v Hem Heath 1st XI @ Hem Heath 12.30pm
R Harvey, D Womble, J Cheadle, M Coxon, D Lunn, J Davies, J Pokora, J Barnes, A Pursell, G Hawbrook, O Perry
 
2nd XI v Bagnall Norton 1st XI @ SP 12.30pm
P Cheadle, L Cheadle, J Sutton, J Bamford, A Schmid, B Fitzherbert, J Leese, L Hickey, W Khan, H Brundrett, R Pochwyt, 
 
3rd XI v Meir Heath 2nd XI @ Stone 1.00pm
S Bamford, R Whitehead, S Butters, B Shearing, A Davidson, D Chandler, C Jones, M Bailey, P Minshall, J Ward, H MacDonald 
 
4th XI v Moddershall Oulton 6th XI @ ? 1.00pm
R Price, M Townsend, T Holdway, G Jones, K Wynter, A Jones, W Plant, W Alsbury, J Millington, N Millington, S Cartwright
 
Sunday 30th April
 
2nd XI v Silverdale 2nd XI @ Silverdale 1.00pm (Talbot Cup)
J Sutton, L Hickey, M Cuthbert, J Powell, B Shearing, D Chandler, B Fitzherbert, J Ward, M Bailey, R Chandler, W Ross  
 
5th XI v Caverswall Sunday XI @ SP 2.30pm
A Slee, M Khan, D Wardell, M Slee, R Pochwyt, C Jones, A Jones, J Riley, K Wynter +2 TBC
 
Monday 1st May
 
3rd XI v Wedgwood 1st XI @ Stone 1.30pm
S Bamford, R Whitehead, S Butters, J Bamford, J Barnes, B Shearing, B Fitzherbert, D Chandler, H Brundrett, J Ward, H MacDonald
 
U13K v @ Hem Heath (Kidsgrove League 2016 Play Off Finals) 
W Plant, W Alsbury, E Batchelor, J Batchelor, L Beltran, T Berendt, D Mignonelli, N Millington, A Moreton, H Mountford, L Powell, J Sutton, K Wynter 
 
U14 Storks v Little Stoke @ Little Stoke 6.30pm
TBC
 
U10 Pegasus v Little Stoke @ SP 6.30pm
R Pardy-McLaughlin, N Baddevithana, O Carney, O Clamp, F Dimberline, D Farrow, T Flower, M Jones
 
U10 Storks v Moddershall Panthers @ Oulton 6.30pm
J Banks, H Cheadle, C Halligan, C Price, J Ross, O Rudd, R Taylor, R Whitby-Samways
 
Tuesday 2nd May
 
U12 Storks v Little Stoke B @ Little Stoke 6.30pm
J Harding, J Keyse, A Cleary-Baker, W Mayer, C MacDonald, J Betteley, M Gommersall, K Owen
 
Wednesday 3rd May
 
U12 Pegasus v Eccleshall @ SP 6.30pm
E Batchelor, J Batchelor, W Farrow, J Harvey, H Lovatt, J Lovatt, C MacDonald, H Pickering 
 
Thursday 4th May
 
U14 Pegasus v Moddershall Panthers @ Stone 6.30pm
TBC